Jdi na obsah Jdi na menu
 


Není masáž jako masáž

15. 8. 2013

Masáž je dobrou volbou až nezbytností v životě každého člověka.

Málokdo dnes ví, že masáže byly  důležitou součástí léčebných postupů západní medicíny od počátku moderního léčení. Jako jedna z mála velmi účinných pomocných prostředků, vydržela masáž až do současnosti. 

Dnešní uspěchaný a často stresovaný člověk opomíná její nesporné účinky. Kromě odstranění zatuhlých míst zad i šíje, přináší masáž do života člověka jiný rozměr. Tělo se dokáže pod rukama zkušené masérky nejen uvolnit a zrelaxovat, odpočinout si, ale dokáže rozproudit svoji energii správným směrem, uvést lymfatický systém do pohybu a tím přispět k rychlému odplavování toxických látek z těla. Tělo je pak ozdravenější, odlehčené, více funkční. Člověk je doslova nabitý pozitivní energiií, chutí a radostí do života.

Že Vám to takto nefunguje?  Že se po masáži často cítíte rozbolavěni až rozladěni?

Před návštěvou masáže, ptejte se sami sebe: kdo Vás masíruje, koho necháte, aby se dotýkal Vašeho těla a tím Vaší psychiky? Dbá Váš masér o celkový tok energie v těle, aby nenarušil jeho biorytmus? A jaký je to vlastně člověk? Chcete vypadat, působit a cítit se jako Váš masér? Je to člověk, který dodržuje správnou životosprávu, aktivně udržuje fyzickou kondici, hlídá si tělesnou hmotnost a psychickou stabilitu, aby svými praktikami negativně neovlivňoval Vaši kondici?
Možná spousta otázek, ale proč ne, vždyť Vaše tělo a sním spojená psychika je pouze Vaše a zdravý selský rozum nám přece velí, koho do „svého světa“ vpustíme či nikoliv.

V čem nám může MASÁŽ tedy pomoci a pro koho je vhodná?

Je vhodná pro lidi: 

  • trpící únavou, malou aktivitou
  • trpící nespavostí
  • psychicky nestabilní, málo výkonné, ztrácející smysl a chuť do života

                              
ale také pro lidi: 

  • kteří jsou příliš aktivní
  • velmi těžce se zklidňují
  • neumí odpočívat, relaxovat
  • jako prevence psycho-somatických chorob
  • se sníženou imunitou

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografie